AHD ar IP vaizdo stebėjimo sistema?

images

HD analoginės kameros labai geras sprendimas senų analoginių kamerų tinklams pakeisti, nekeičiant esamos infrastruktūros, taip sutaupant ženklią dalį lėšų, lyginant su IP tinklais.


AHD SISTEMOS

AHD sistemos yra idealu, kur vaizdo stebėjimo tinklą sudaro ne daugiau 16 vaizdo kamerų – individualūs namai, parduotuvės, degalinės ar objektai, kuriuose jau buvo ar yra sumontuotos seno tipo analoginės kameros. AHD kameros tinka naudoti automobilių numerių nustatymo sistemose, veido atpažinimo sistemose, kadangi kaip ir IP sistemose yra skaitmeninė vaizdo didinimo funkcija. AHD sistemose kabelinės linijos ilgis gali būti iki 500 m, palyginus su IP be papildomos įrangos iki 100 m. Vaizdo stebėjimas ir įrašų peržiūra vykdoma per mobilius įrenginius tiek vietoje, tiek bet kuriame pasaulio taške kur yra internetas. 

Trūkumas – plėtros galimybė. Vaizdo sistema nėra pilnai apsaugota nuo trikdžių, kartais atsirandančių kabelinėse linijose.

 

IP VAIZDO STEBĖJIMO SISTEMA

Pagrindinis IP vaizdo sistemų privalumas – galimybė „globalizuoti“ išsimėčiusius objektus, panaudojant bevielius tinklus, vidinius kompiuterinius tinklus bei platųjį internetą. Tai  idealus sprendimas kompanijoms, valstybinės ar municipalinės valdžios objektų apsaugai, kelių eismo saugumo kontrolei, pasieniui ir t.t. IP kamerų tinklą paprastai sudaro iki 16, 32/64 kamerų tinklas atskirais atvejais, esant gerai išvystytai optinio tinklo infrastruktūrai gali būti iki 128/254 kamerų. Į tokį tinklą gali būti jungiamos įvairios rezoliucijos IP kameros.

Privalumas – integracija – tie patys kompiuteriniai tinklai naudojami tiek duomenų, tiek vaizdo kamerų vaizdui perduoti,  didelis IP tinklų atsparumas trikdžiams. 

Trūkumas – apsaugoti nuo įsibrovimo būtini sudėtingesni slaptažodžiai – tiek įrašymo įrenginiams, tiek IP kameroms.   Tikslinga naudoti vieno gamintojo įrangą.

Atskirais atvejais naudinga rinktis IP kamerą, kai pačių kamerų poreikis minimalus, sakykim, viena kamera.

Pasirinkus IP kamerą su atminties laikmenos palaikymu, nereikalingas įrašymo įrenginys. Kamerą programiškai integravus į namų kompiuterinį tinklą, turite galimybę stebėjimo, įrašo peržiūros galimybę per mobilius įrenginius tiek vietoje, tiek bet kuriame pasaulio taške, kur yra internetas.